Школа з інклюзивною освітою

До нас звернувся замовник з закордону для створення рішення з добудовою для Навчально-виховний комплекс №141 «ОРТ» за адресою м. Київ, бул. Шамо 5.

Це буде перший заклад на території України доступний
для навчання та відпочинку інклюзивних діток
за останніми нормами.

Створення школи для всіх людей-забов’язання для сучаснрго архітектора. Тож для Нашої компаніі забезпечення архітектурної доступності навчальних закладів з однієї «головної» причини і низки «не менш важливих».

Наш попередній досвід

На основі аналізу вітчизняної та зарубіжної практики проектування, будівництва та експлуатаціі житлових та грамадьських будинків і споруд, а також з урухуванням досвіду експериментиального проектування та рекрнструкції об’єктів з органіщаціє доступності маломобільних груп населення, вважається доцільною така пріоритетністб критеріїв організаціі безбар’єрного врхітектурного середовища : Фізична доступність , Інформативність, Зручність, Безпека

АРХІТЕКТУРНО ДОСТУПНІ ШКОЛИ

Кращим способом створення доступного середовища є врахування низки особливостей людей з фізичними, сенсорними і когнітивними вадами ще на етапі проектування будівництва /реконструкції. Ми у своїх минулих проектах почали приділяти
цьому увагу:

Забезпечення рівних можливостей у реалізації права на освіту для всіх дітей.
Врахування потреб всіх користувачів: дітей, вчителів, батьків.

Підтримка політики, яка сприяє впровадженню інклюзивного навчання.
Безпечне середовище для всіх дітей та дорослих.
Покращення функціональності об’єкта для всієї громади.
На стадії проектування це заощадження коштів до 40%.

Перше, на що варто звернути увагу, — це на забезпечення дітям / людям з інвалідністю вільного переміщення шкільним подвір’ям. У цьому визначенні закладено чи не найголовніший принцип доступності: «вільне», в даному значенні є синонімом слову «самостійне».

Без опіки, без супроводу, без допомоги. Це означає мати свободу у переміщенні таку саму, як і інші діти, у яких немає ніяких функціональних обмежень.

На нашій прилеглій території передбачені умови безперешкодного і зручного пересування МГН по ділянці до будівлі або по території навчального закладу і зелених зон з урахуванням вимог ДБН 360, ДБН Б.2.4-1, ВСН 01., ДБН В.».2-17:2006.

Також система засобів орієнтації та інформаційної підтримки для людей з вадами зору забезпечена на всіх шляхах руху, доступних для МГН.

«Фішкою» нашої школи є те, що ми разом з пішохідними доріжками поєднали тактильні смуги, котрі допоможують орієнтуватися шкільним подвірям учням з вадами зору.

Такі смуги слугують чудовим засобом інформації для осіб з порушенням зору, і водночас не становлять жодної перешкоди для людей в інвалідних візках, так само як і для всіх інших людей.

Споруди, що пов’язані з освітою та наукою можуть бути насправді гарними та цікавими. Більше це стосується дослідних центрів, рідше споруд, які школярі відвідують щоденно. Однак для щоденного проведення часу який формує особистість дитини, важливими факторами є естетика, комфорт та доступність. Ми намагалися зробити будівлю відкритою, комфортною, світлою.

Інтер’єри виконані в тій самій стилістиці, що й фасади. Проект передбачає реконструкцію типової загальноосвітньої школи з добудовою корпусу для інклюзивних діток.

Передбачено ряд заходів на збільшення пропускної здатності будівлі: ліфти, пандуси, тактильні доріжки, надписи шрифтом Брайля, зони відпочинку та психологічного розвантаження.
Дах розроблений таким чином, щоб забезпечити максимальне природне освітлення, приносячи сонячне світло до внутрішніх коридорів.  Поєднання внутрішнього та зовнішнього простору за рахунок вікон від підлоги до стелі стирає кордони та наближає до природи. Зовнішні стіни коридорів та холів відкривається на зовнішню територію.

Previous
Next